Głosowanie KOBIETA GOSPODARNA I WYJĄTKOWA - woj.

KGW Mogilno Małe

SMS o treści POK.5090 na numer 7248
koszt wysłania SMS to 2 zł netto (2,46 zł z VAT)


Koło Gospodyń Wiejskich Mogilno Małe istnieje od 1928 roku. W ciągu 90 lat jako Koło w małej wiosce, bo liczącej tylko 45 rodzin, w tym trzydzieści jeden członków, staramy się kontynuować dzieło naszej założycielki -pracę na rzecz lokalnej społeczności. Wytrwale kontynuujemy tradycje regionu, w którym mieszkamy. Mając swój sztandar, strój ludowy- prawdziwy tkany na krosnach z gorsetami zdobionymi cekinami, skórzane czarne trzewiki, potrójny sznur czerwonych korali na białych bluzkach reprezentujemy nie tylko siebie, ale także naszą gminę i powiat. 
Uczestniczymy w uroczystościach państwowych, parafialnych dożynkach z własnoręcznie wykonanymi wieńcami i w/g naszych pomysłów. Bierzemy udział w bardzo wielu konkursach, m. in. "Bitwa regionów", "Słodkie smaki regionów", Na styku kultur", i Smaki ziemi ł ódzkiej", okazjonalnych wielkanocnych i bożonarodzeniowych, kronikarskim i wielu wielu innych co daje nam ogromną satysfakcję, gdy dostajemy kolejne zaproszenia do udziału. Do nas należy dwukrotny tytuł "Najpopularniejsze KGW powiatu pabianickiego" i "Sołectwo na plus". Zorganizowane przez nas "Ogólnopolskie spotkanie z mieszkańcami o nazwie Mogilno" było dużym wydarzeniem. Zaowocowało poznaniem nowych kultur, zwyczajów i obyczajów innych regionów. Jest kontynuowane od 2016 roku, chociaż "wszędobylski koronawirus" pokrzyżował plany dalszych spotkań. N
aszą dumą są też warsztaty współorganizowane z Centrum Medycznym w trosce o zdrowie mieszkańców, propagując profilaktykę zdrowotną, kulinarne, rękodzieło florystyczne i warsztaty dla dzieci z okazji Dnia Dziecka, mikołajkowe z prezentami, mydełkowe, karnawałowo-faworkowe, na pożegnanie wakacji, pikniki rodzinne połączone z konkursami, nagrodami, poczęstunkiem i świetną zabawą. Uśmiechnięte buzie dzieci i ich radość są dla nas największą satysfakcją, podobnie jak współpraca ze szkołami, przedszkolami połączona z warsztatami z cyklu "To potrafi moja babcia, mama i ja", Ludowa ozdoba choinkowa". 
Nasza współpraca z Urzędem Gminy, Lokalną Grupą Działania, Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, miejscową jednostką OSP układa się wspaniale, z czego zadowolone są obie strony. Cieszą nas wyróżnienia, podziękowania, nagrody, spotkania i marzenia, które są po to...aby cierpliwie czekać na ich spełnienie. My czekamy i wprowadzamy nowe pomysły do realizacji.



« « powrót

---------------------------------------

ORGANIZATOR






SPONSORZY






PATRONI MEDIALNI



Copyright © 2020
projekt serwisu IRN Multimedia, oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się