Głosowanie KOBIETA GOSPODARNA I WYJĄTKOWA

KGW w Lubczy

SMS o treści POK.5112 na numer 7248
koszt wysłania SMS to 2 zł netto (2,46 zł z VAT)
Koło Gospodyń Wiejskich w Lubczy powstało w grudniu 2018r. Od samego początku istnienia członkowie koła przystąpili do intensywnej pracy, której celem głównym jest kultywowanie tradycji, dbanie o ochronę dziedzictwa tradycji lokalnych. Członkowie KGW w Lubczy tworzą zespół ludowy "Lubczanie", któremu przygrywa kapela "Spod Kokocza", organizują szereg spotkań konkursów i imprez kulturalnych. 

Największym przedsięwzięciem koła było dwukrotne zorganizowanie ogólnopolskiego konkursu "Sercem gotowane" , który towarzyszył obchodom "Święty Walenty - Tradycje Lubeckie" w Lubczy, a jest to impreza o wieloletniej tradycji. Ponadto uczestniczymy w licznych projektach konkursach. Działalnością swoją przyczyniamy się do promowania naszej gminy, miejscowości i regionu. Ubiegły nie był łatwym rokiem, rozwijająca się pandemia oraz towarzyszące jej ograniczenia i restrykcje spowodowały, że większość zaplanowanych działań stała się niewykonalna. Pomimo tego Koło Gospodyń Wiejskich w Lubczy nie zaprzestało swojej działalności biorąc udział w mniejszych, czy też większych przedsięwzięciach organizowanych przez różne instytucje lokalne i ponadlokalne. Większość działalności została przeniesiona w świat wirtualny, z tego też tytułu KGW w Lubczy dostosowując się do nowej rzeczywistości wzięło udział w konkursach organizowanych przez : KOWR w Krakowie, Małopolski Oddział ARMiR oraz Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi promując w ten sposób swoją wieś, gminę i region, poprzez zrealizowanie filmu i propagowanie potraw regionalnych. 

Jednak największym wyróżnieniem dla lubeckich gospodyń jest zajęcie pierwszego miejsca w konkursie na najlepsze praktyki kulinarne polskiej wsi organizowanym przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, w którym to Lubecka Zupa z Lubczykiem znalazła się na pierwszym miejscu w skali całego kraju. Do konkursu wpłynęło 330 opisów potraw, z których Jury wyłoniło trzech laureatów w każdej kategorii. Zgodnie z regulaminem konkursu „Polska Wieś Smakuje”. W ramach działalności koła powstał zespół śpiewaczy „Lubczanie” i kapela ludowa „Spod Kokocza”. Zespoły te kultywują tradycję regionu, szukamy coraz starszych melodii naszego regionu, starając się dotrzeć do tekstów zapomnianych, a kiedyś śpiewanych. Zespoły prezentują swoje umiejętności podczas imprez i spotkań, a w obecnym czasie online. W szeregach koła są panie : hafciarki, koronkarki, malarki, artystki rękodzielnicze, które prezentują swoje prace na stoiskach reklamowych podczas imprez okolicznościowych. W obecnym czasie udzielają się w mediach społecznościowych, gdzie prezentują swoje prace. Koło bierze udział w akcjach charytatywnych organizowanych na naszym terenie, pomaga w zbiórkach pieniędzy dla potrzebujących, albo też oddaje produkty do sprzedaży, czy też licytacji. 

Dwa lata naszej działalności były bardzo intensywne i nie zamierzamy zaprzestać. Chcemy nadal się rozwijać podejmując nowe wyzwania.

« « powrót

---------------------------------------

PATRONAT HONOROWY--------------------------
WSPÓŁORGANIZATORZY
SPONSORZY


PARTNERZY

DARCZYŃCA NAGRÓD


Copyright © 2020
projekt serwisu IRN Multimedia, oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się