Głosowanie KOBIETA GOSPODARNA I WYJĄTKOWA

KGW w Bukowinie Tatrzanskiej

SMS o treści POK.5102 na numer 7248
koszt wysłania SMS to 2 zł netto (2,46 zł z VAT)

Koło gospodyń wiejskich w Bukowinie Tatrzańskiej zostało reaktywowane w 2015 roku. W latach 70-tych KGW prowadzone było przez nasze mamy. Naszym zadaniem jest przygotowanie potraw i ciast regionalnych przekazywanie młodszym pokoleniom. Propagujemy tradycję, kuchnię, strój regionalny oraz rękodzieło naszego regionu. 
Od wielu lat jesteśmy współorganizatorem imprez kulturalnych przy Bukowskim Centrum Kultury w Bukowinie Tatrzańskiej, na które przygotowujemy degustację dań regionalnych. Udział w konkursie ciast, nalewek w Kole gospodyń wiejskich w Kościelsku, festyn święto rzepy. Brałyśmy udział w targach europejskich produktów regionalnych, które odbywają się co roku w Zakopanem. 
W 2017 zaangażowane byłyśmy w realizacji wydarzenia ,, zdrowe i aktywne święta po Góralsku", była to impreza połączona z zawodami sportowymi dla dzieci i młodzieży zorganizowana przez fundację ,, Misja medyczna " z Łodzi. Działamy charytatywnie, np.: piknik dla Antosia, paczki świąt dla dzieci chorych, zakupiłyśmy serce pomocy na nakrętki plastikowe.

« « powrót

---------------------------------------

PATRONAT HONOROWY--------------------------
WSPÓŁORGANIZATORZY
SPONSORZY


PARTNERZY

DARCZYŃCA NAGRÓD


Copyright © 2020
projekt serwisu IRN Multimedia, oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się