Głosowanie KOBIETA GOSPODARNA I WYJĄTKOWA

KGW w Trzemesnej

SMS o treści POK.5113 na numer 7248
koszt wysłania SMS to 2 zł netto (2,46 zł z VAT)
Od pierwszych dni działalności Koło Gospodyń Wiejskich postawiło sobie za cel promocję miejscowości Trzemesna na forum gminnym oraz aktywizację i integrację mieszkańców. Postanowienia te realizujemy poprzez uczestnictwo w  gminnych uroczystościach. Są to cykliczne festiwale, jarmarki i okolicznościowe kiermasze, takie jak: Spotkania Miast Partnerskich, przejazd "pociągu retro", kiermasze świąteczne i dożynki. Włączamy się też w charytatywne inicjatywy organizowane przez instytucje kościelne, jak „Misyjny Jarmark z Aniołami”. Podczas tych wydarzeń prezentujemy się w strojach ludowych. Dostarczamy uczestnikom niezapomnianych wrażeń kulinarnych i estetycznych, serwując posiłki i produkty domowego wyrobu oparte na „babcinych” recepturach oraz tradycyjne rękodzieło świąteczne. 

Działając na rzecz aktywizacji społeczności naszej miejscowości, uczestniczymy w organizacji sołeckich uroczystości dożynkowych, ognisk, spotkań okolicznościowych, wycieczek turystyczno-krajoznawczych. Mobilizujemy „miejscowe talenty” do ujawniania swoich zdolności na szerszym forum poprzez udział w konkursach literackich, przygotowywanie tradycyjnych kulinariów, wyrobów rękodzielniczych, prowadzenie kroniki Koła w oparciu o dokumentację fotograficzną.  W swojej działalności staramy się wychodzić naprzeciw ludzkim potrzebom, uczestnicząc w akcjach pomocowo-charytatywnych. Wsparliśmy budowę pomnika „Dziecka Utraconego” na Tuchowskim Cmentarzu. Dołożyliśmy cegiełkę do zakupu wozu bojowego dla OSP w Karwodrzy. Przekazaliśmy dotację na rzecz gminnej akcji dla chorego Leonka. Udzieliliśmy pomocy dla rodziny z naszej wsi poszkodowanej przez pożar. 

Biorąc udział w różnych wydarzeniach, wspólnie z innymi organizacjami wymieniamy swoje doświadczenia, zacieśniamy więzy koleżeńskie, razem współdziałamy na rzecz rozwoju naszej lokalnej Małej Ojczyzny. Wspólnie organizujemy bezpieczne ferie z OSP dla dzieci ze szkoły podstawowej.

« « powrót

---------------------------------------

PATRONAT HONOROWY--------------------------
WSPÓŁORGANIZATORZY
SPONSORZY


PARTNERZY

DARCZYŃCA NAGRÓD


Copyright © 2020
projekt serwisu IRN Multimedia, oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się