WYNIKI I ETAPU KONKURSÓW - WOJ. OPOLSKIE
Konkurs
kulinarny:
- KGW Kazimierz – Wiejski rosołek i pierś z kurczaka
- KGW Małujowiczanki – „Łężnie” z sosem grzybowym oraz WegeRosół z makaronem
- KGW StyLOVE – rosół domowy, kluski z roladą i sosem oraz surówka z czerwonej kapusty na ciepło
- KGW w Biechowie – zupa borowikowa na winie z łazankami i roladki drobiowe na owocach
- KGW w Hajdukach Nyskich – Gołębnik z makaronem krajanka. Schab duszony w sosie śmietanowo-pieczarkowym i kluski śląskie
- KGW w Kamienniku – rosół z makaronem, rolada z dziczyzny, kasza jęczmienna z borowikami
- KGW w Kowalach „Babeczki z rodzynkami” – polędwiczki wieprzowe w sosie grzybowym z kluskami oraz młodą kapustą na ciepło
- KGW w Prusinowicach – rosół z perliczki oraz królik w śmietanie
- KGW Brzozowiec – rosół z gołębia z makaronem, roladki, zielone kluski, sałatka sezonowa
- KGW Zimna Wódka – tradycyjny rosół i polędwiczki wieprzowe w otoczce z kapustą i kluskami
- KGW Grodziec – Zupa Shreka z pchełkami, Czary Harrego Pottera
- KGW Różyna „Różynianki” – rosół z makaronem, polędwiczka wieprzowa w sosie różanym i kaszą jaglaną i buraczkami
- KGW we Włochach – rosół z makaronem, młode ziemniaki ze schabowym z kością i młoda kapusta zasmażana
- KGW w Tomicach – z suszonych leśnych grzybów oraz rolada wieprzowa duszona z kluskami śląskimi i czerwoną kapustą
- KGW Ścinawa Mała – rosół ze swojskim makaronem
Konkurs
artystyczny:
- KGW Kazimierz – rękodzieło
- KGW w Biechowie – śpiew zespołowy
- KGW w Hajdukach Nyskich – rękodzieło
- KGW w Kamienniku – robótki szydełkowe
- KGW Brzozowiec – stroik
- KGW Grodziec – wyszywane serwetki z „Mądrością życiową”
- KGW Różyna „Różynianki” praca plastyczna
- KGW we Włochach – stól z ręcznie malowaną porcelaną obiadowo-kawową
- KGW Ścinawa Mała – śpiewanie piosenek
Konkurs miss od 18 do
45:
- KGW StyLOVE – Anna Gliwińska
- KGW w Biechowie – Małgorzata Więckowska
- KGW w Hajdukach Nyskich – Agnieszka Chlamtacz
- KGW w Kowalach „Babeczki z Rodzynkami” – Małgorzata Budnik
- KGW w Prusinowicach – Klaudia Paczkowska
- KGW Brzozowiec – Emilia Cybulska
- KGW Zimna Wódka – Klaudia Ciupka
- KGW we Włochach – Monika Siepak
- KGW Ścinawa Mała – Oliwia Krzemianowska
Konkurs miss
45+:
- KGW Kazimierz – Irena Lesiak
- KGW Biechowie – Danuta Mucha
- KGW w Hajdukach Nyskich – Renata Szymańska
- KGW w Kamienniku – Renata Gruszka
- KGW w Kowalach „Babeczki z rodzynkami” – Edyta Janikowska
- KGW w Prusinowicach – Helena Kalińska
- KGW Brzozowiec – Irena Broszczak
- KGW Zimna Wódka – Ilona Szołtysik
- KGW Grodziec – Alicja Zarzycka
- KGW Ścinawa Mała – Halina Gąsior